mapa strony   |   kontakt   |

Instrukcja korzystania z serwisu BIP

Wersja archiwalna zmieniona dnia 12.11.2014
Na stronę biuletynu EMAG można się dostać w następujący sposób:
  • poprzez podanie odpowiedniego adresu URL w przeglądarce internetowej - http://bip.emag.pl
  • poprzez odnośnik (baner z logiem BIP) znajdujący się na stronie głównej Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG - http://www.emag.pl
Ogólny schemat Biuletynu EMAG:
W górnej części biuletynu znajduje się część nagłówkowa, zawierająca logo BIP oraz nazwę. Z lewej strony ekranu zamieszczone jest menu tematyczne służące do wyboru kategorii informacji jakiej Państwo szukają w Biuletynie.

1. Przeglądanie stron
Najechanie wskaźnikiem myszy na konkretny temat (napis zostaje podkreślony) oraz jego kliknięcie powoduje pokazanie się w głównym oknie biuletynu konkretnych informacji. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.

Na dole każdej strony znajduje się metryczka (dostępna po kliknięciu na ikonce) z informacjiami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP), w tym:
  • Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
  • Redakcja - dane kontaktowe (adres redakcji, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail osoby redagującej stronę Biuletynu)
  • Statystyki - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
3. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

4. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
Pod głownym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

5. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.

6. Moduł konkursowy
Konkursy publikowane są na jednej stronie, jeden pod drugim, w kolejności chronologicznej odwrotnej (najnowsze na górze). Konkurs miniony może mieć status "rozstrzygnięty" - o ile został rozstrzygnięty, nierozstrzygnięty (na razie, czyli czekający na rozstrzygnięcie) lub nierozstrzygnięty trwale (nie będzie rozstrzygany). 

7. Moduł zamówień publicznych
Moduł zamówień publicznych w BIP został podzielony na dwie części:

  • Zamówienia publiczne aktualne
  • Zamówienia publiczne zakończone

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian. W treści można umieszczać grafiki i pliki do pobrania. Pliki te NIE SĄ archiwzowane w przypadku ich wymiany! Zamówienia publiczne w każdej grupie wyświetlane są kolejno jeden pod drugim w pakietach po 15 (stronicowanie). Metryczka dotyczy strony (grupy), metryczka każdego zamówienia znajduje się na stronie konkrentego zamówienia.

Po edycji statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych "zegar" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.

Pokaż metryczkę tego dokumentu drukuj 
Podpisał: Beata Zasada
Dokument z dnia: 12.11.2014
Dokument oglądany razy: 3 810
Opublikował: Beata Zasada
Publikacja dnia: 12.11.2014
 
Ukryj metryczkę tego dokumentu     drukuj 


bip.gov.pl